wyjazd firmowy

Wyjazd służbowy – co warto zabrać

Wyjazdy służbowe trwają zazwyczaj 2-3 dni i wiążą się z koniecznością załatwiania spraw firmowych – reprezentacją przedsiębiorstwa, udziałem w szkoleniu, negocjacjach, konferencji itp. Jak się spakować na taki wyjazd, by wyglądać elegancko i jednocześnie nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości niepotrzebnych przedmiotów? Oto kilka praktycznych porad.

Co powinno znaleźć się w walizce mężczyzny?

Panowie z reguły zabierają mniej rzeczy niż kobiety. Jednak i oni powinni przyłożyć dużą uwagę to tego, co zabierają ze sobą na wyjazd służbowy. W walizce powinny znaleźć się następujące przedmioty:

– ciemny garnitur – nie musi być czarny, może być granatowy lub szary. Taki klasyczny garnitur będzie pasował praktycznie do każdej sytuacji;

– jedna lub dwie pary spodni codziennych;

– po jednej koszuli na każdy dzień wyjazdu;

– koszule wieczorowe;

– krawat dopasowany do garnituru;

– buty – do garnituru i codzienne;

– jeden komplet wygodniejszego ubrania codziennego;

– bielizna i skarpetki na każdy dzień wyjazdu.

– kosmetyki osobiste (przybory do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, kosmetyki do mycia ciała);

– podstawowa apteczka (leki przeciwbólowe, środek na przeziębienie i opatrunki).

Co powinno się znaleźć w walizce kobiety?

Czytaj również  W jaki sposób wybrać najlepszą ofertę wycieczki?

Panie powinny zabrać ze sobą przede wszystkim:

– elegancki kostium (trzyczęściowy);

– czarną sukienkę;

– trzy koszule pasujące do kostiumu;

– sukienkę koktajlową;

– dwie pary butów – eleganckie i na czas podróży;

– bieliznę na każdy dzień wyjazdu, rajstopy;

– dodatki pasujące do wybranych stylizacji;

– kosmetyki osobiste i kolorowe, przybory do pielęgnacji włosów.

O czym jeszcze warto pamiętać pakując się na wyjazd służbowy?

Przedmiotami, które warto ze sobą zabrać na wyjazd służbowy są kapcie i plastikowe klapki, które uchronią nasze stopy przed ryzykiem zakażenia skóry. Jeżeli w ośrodku, w którym się zatrzymujemy w czasie wyjazdu służbowego znajduje się basen lub sfera spa warto zabrać ze sobą kostium kąpielowy. Do walizki można włożyć też dodatkowy worek, w którym będzie przechowywana brudna bielizna. Dodatkowo można zabrać ze sobą zatyczki do uszu.

Oprócz ubrań na wyjazd służbowy warto zabrać ze sobą klasyczny notes i kalendarz, a także wizytownik i długopis. Jeżeli przygotowujemy wykład, powinniśmy pamiętać o odpowiednich nośnikach danych, które pozwolą nam na zaprezentowanie przygotowanych materiałów wszystkim uczestnikom spotkania.

Przed przystąpieniem do pakowania warto przygotować sobie listę przedmiotów, które będą nam potrzebne w czasie wyjazdu, gdyż jak się okazuje, wiele osób zapomina takich prozaicznych rzeczy, jak ładowarka do telefonu, klucze czy dokumenty. Taką listę warto zabrać też ze sobą, by mieć pewność, że niczego nie zapomnimy zabrać z powrotem do domu.

Czytaj również  Nietypowy sylwester za granicą

Nie należy też zabierać zbyt dużej ilości rzeczy – w końcu wyjazd służbowy trwa jedynie kilka dni, a jeżeli czegoś nam zabraknie, zawsze możemy udać się do pobliskiego sklepu i dokupić potrzebną rzecz.

Ważne jest też, aby pamiętać o schludnym wyglądzie na spotkaniu biznesowym. Dlatego warto ubrania takie jak garnitur czy garsonka przewozić w specjalnych pokrowcach, które znacznie ułatwią późniejsze przygotowanie się do wyjścia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *