W jaki sposób się oświadczyć


Oświadczyny z oczywistych powodów są istotnym elementem, bez którego ślub nie może się odbyć. Są również jednym z najbardziej stresowych momentów w życiu. Dni a nawet tygodnie poświęcone na to, aby zadać te jedno, konkretne pytanie. Jak sprawić, by powiedziała „Tak”?

 

Pierwsze przygotowania

Zastanów się nad tym, na jakim etapie związku jesteście. Obserwuj i rozmawiaj. Pamiętaj, że zadasz jedne z najważniejszych pytań w życiu i dobrze by było, gdyby ona myślała w podobny sposób co ty. W przeciwnym razie może skończyć się niepotrzebnym wydaniem pieniędzy, niezręczną sytuacją a nawet zakończeniem związku. Od zawsze jednak wiadomo, kto nie ryzykuje, ten nic nie ma.

Gdy już jesteś pewien, że chcesz spędzić z nią resztę życia, pora wybrać pierścionek zaręczynowy. Nie musi być drogi, wystarczy taki, na który cię stać, jednak nie bierz tego najtańszego. Twoja ukochana z pewnością kiedyś się dowie o wartości rynkowej pierścionka, który miał ją przekupić by wpadła w twoje ramiona do końca życia. W końcu która nie odwiedza jubilera tylko po to, by przymierzyć błyskotki.

Oświadczyny w restauracji

Miejsce oświadczyn

Zanim zaczniesz planować podróż poślubną, najpierw wypada zapytać, czy druga osoba zechce w takową z tobą jechać. Dlatego zwiększ swoje szanse i wybierz odpowiednie miejsce do zadania tego pytania.

Jeżeli myślisz o miejscu publicznym, niech to nie będzie bar a nie byle jaka knajpka. Znajdź romantyczną restaurację z przyjemną dla ucha muzyką oraz ciepłym oświetleniem. Dbaj o przyjemną atmosferę, dawaj je komplementy, rozmawiaj. Nie musisz klękać, wystarczy że pewnym momencie podsuniesz jej pierścionek zaręczynowy i swobodnie zapytasz „Czy wyjdziesz za mnie?”. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby bardziej urozmaicić ten moment, np. przy pomocy kelnera, który przyniesie pierścionek zamiast deseru.

Czytaj również  Jak przechowywać świeży sok?

Kobiety są sentymentalne, i do najlepszego wrażenia nie zawsze potrzebna jest wykwintna restauracja. Może być również miejsce, szczególnie ważne dla was dwojga, np. miejsce, gdzie na początku zawsze się spotykaliście.

 

Oświadczyny bez gapiów

Badania mówią, że większość osób preferuje oświadczyny bez udziału świadków, nawet rodziców. Oświadczyć się można niemal wszędzie, dbając o dobrą atmosferę. Trzeba tylko pamiętać o (pozytywnym) zaskoczeniu partnerki. Możesz zabrać ją wieczorem na polanę zabierając szampana (nie wino musujące), i w świetle gwiazd poprosić ja o rękę. Równie dobrym miejscem są oświadczyny po wyczerpującej wspinaczce, pod warunkiem, że wybranka lubi góry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *