Jak zapakować artykuły RTV AGD?

Artykuły RTV AGD wydają się być dość kłopotliwe w transporcie. Jeżeli chcemy je nadać do wysyłki choćby kurierem, należy je odpowiednio zapakować. Ze względu na to, że zwykle tego typu urządzenia dość dużo ważą, powinny zostać umieszczone w mocnych kartonach. O czym trzeba pamiętać podczas pakowania, aby gls lub inna firma kurierska bez problemów przyjęła naszą przesyłkę?

Jak powinno wyglądać opakowanie sprzętu RTV AGD?

Większość firm kurierskich zaznacza od razu, że wysyłany sprzęt RTV AGD powinien być zapakowany w oryginalne opakowanie producenta. Ma to zapewniać wysyłanym przedmiotom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Należy przy tym pamiętać, że znajdujące się w środku urządzenie nie może dotykać boków opakowania i wolna przestrzeń musi zostać wypełniona amortyzującym materiałem – choćby pociętą gąbką lub kawałkami styropianu. Wszystkie delikatne części musimy zabezpieczyć dodatkowo przed uszkodzeniem, do tego dobrze nadaje się folia bąbelkowa. Nie wolno przesyłać nawet bardzo małych urządzeń (np. telefonów) w zwykłej kopercie bąbelkowej, ponieważ wbrew pozorom nie zapewnia ona właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Wielkość takiego opakowania musi być oczywiście dopasowana do wielkości sprzętu, który chcemy wysłać. Jednocześnie powinno być ono na tyle mocne, aby nie zniszczyło się pod wpływem dość dużego ciężaru.

Czytaj również  Stylizacja i pielęgnacja krótkich włosów: Najnowsze trendy i porady ekspertów

Kiedy należy pomyśleć o palecie?

Zazwyczaj przesyłkę ze sprzętem RTV AGD musimy wysłać na palecie, gdy waży on powyżej 30 kg. Nie wolno zapominać o tym, że o paletę musimy zatroszczyć się we własnym zakresie – nie dostarczą nam jej kurierzy. Przesyłka nie może się na niej swobodnie przemieszczać, dlatego tak ważne jest jej dobre przymocowanie. Najlepiej zrobić to za pomocą szerokiej taśmy klejącej i folii stretch. Sprzęt powinniśmy zafoliować minimum 3 razy ze wszystkich stron i obkleić dokładnie taśmą, aby nigdzie się nie naderwała.

Żadna część przesyłki nie powinna wystawać poza obręb palety. Jeżeli jednak wysyłane urządzenie ma niestandardowe rozmiary lub kształty i pewne jego elementy mimo wszystko będą wystawać, musimy je tak zabezpieczyć, aby nie uszkodziły się one ani w transporcie, ani na sortowni.

Jakie są dodatkowe zabezpieczenia dla przesyłek ze sprzętem RTV AGD?

GLS

Kurier GLS (źródło: GlobKurier.pl)

To oczywiste, że zależy nam na bezpieczeństwie przesyłanego sprzętu RTV AGD – w końcu zwykle takie urządzenia dość dużo kosztują. Dlatego gdy czeka nas wysyłka tego typu produktów, zawsze musimy nakleić na paczę odpowiednią nalepkę. Powinna ona od razu zasygnalizować kurierowi, że trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie. Niektóre firmy kurierskie, takie jak np. gls zaznaczają, aby nalepkę z napisem „ostrożnie” czy „szkło/fragile” umieszczać nawet na każdym boku opakowania. 

Czytaj również  W jaki sposób się oświadczyć

Firmy zajmujące się wysyłaniem przesyłek zwykle nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie sprzętu, jeżeli np. nie wysyłamy go w oryginalnym opakowaniu od producenta lub nie nakleiliśmy właściwych oznaczeń. Ponadto zawsze powinniśmy wystawić gotową przesyłkę tak, by kurier mógł ją sprawnie i szybko zapakować do swojego samochodu (dotyczy to w szczególności paczek ciężkich i dużych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *