jak sprytnie sie przeprowadzic

Jak sprawnie przeprowadzić się do nowego mieszkania?

Po przygotowaniu wymarzonego mieszkania przychodzi czas na przeprowadzkę. Zmiana miejsca zamieszkania to spore przedsięwzięcie. Wymaga odpowiedniej organizacji i dobrze skonstruowanego planu. Wiele osób marzy, aby zrobić to szybko i sprawnie. Czy jest to w ogóle możliwe?

Jak dobrze zaplanować przeprowadzkę?

Kluczową kwestią podczas przeprowadzki jest stworzenie odpowiedniego planu. Trzeba uwzględnić w nim czas, jaki pozostał do przeprowadzki oraz wszystkie czynności, jakie należy przed jego upływem wykonać. Warto, aby dostosować poszczególne zadania do rytmu naszego dnia. Systematyczne skreślanie wykonanych powinności pozwoli dokładnie przyjrzeć się temu, ile jeszcze trzeba zrobić. Pakowanie zwykle zabiera kilka, a nawet kilkanaście dni. Dlatego na samym początku w pudełkach umieszcza się rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień np. książki czy dekoracje. Produkty codziennego użytku pakuje się jako ostatnie.

Jak się spakować?

Podczas pakowania niezastąpione okazują się kartony. To do nich można spakować ubrania, drobiazgi oraz dekoracje. W sklepach meblowych można znaleźć praktyczne pudełka do przeprowadzki. Wiele osób używa także kartonów pozostałych po sprzętach AGD czy elektronice. Rzeczy, które się w nich nie mieszczą należy owinąć grubą tekturą. Zapewni to bezpieczeństwo w czasie transportu. Przy pakowaniu produktów wrażliwych np. takich wykonanych ze szkła, warto zabezpieczyć je dodatkowo gazetami. Pozwoli to uniknąć ich zniszczenia i zapobiegnie przemieszczaniu się. Nie można zapomnieć, aby zapakowane pudełka odpowiednio oznaczyć. Dzięki temu rozpakowywanie przedmiotów przebiegnie szybko, a znalezienie konkretnego przedmiotu będzie dużo prostsze.

Czytaj również  Górskie szlaki nie tylko dla pieszych

Firmy transportowej czy własny samochód?

Wiele osób zastanawia się, czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy rzeczy do przewiezienia jest dużo. Samodzielne transportowanie mebli może okazać się bardzo problematyczne. Należy też pamiętać, że produkty tego typu mają duże gabaryty, dlatego ich przenoszenie nie jest łatwe. Pomoc fachowców może się okazać w tym wypadku konieczna. Usługę firmy przewozowej trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować. W przeciwnym razie może się okazać, że w odpowiadającym nam terminie nie ma wolnych miejsc. Często przedsiębiorstwa tego typu oferują zniżki, jeśli zlecenie jest przyjmowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Skorzystanie z własnego samochodu jest trafionym pomysłem, jeśli rzeczy do przewiezienia nie jest dużo. W innym wypadku transport może się okazać się uciążliwy.

Kiedy rozpocząć wypakowywanie?

Rozpakowywanie to zwieńczenie przeprowadzki. Kiedy w nowym domu zaczynają pojawiać się pierwsze kartony, wielu ludzi nie wie, czy rozpocząć rozpakowywanie rzeczy od razu, czy poczekać na skompletowanie wszystkich kartonów. Rozsądnym posunięciem jest ich systematyczne wyjmowanie. Da to możliwość rozsądnego rozplanowania przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *