Golf i marynarka – stylizacja dla odważnych

W modowych pismach oraz na blogach traktujących o męskiej elegancji coraz częściej pojawiają się propozycje łączenia marynarki i bluzy czy też swetra z golfem. Czy takie zestawienie jest faktycznie eleganckie i czy każdy mężczyzna może nalożyć golf do marynarki? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji dotyczących tego, w jaki sposób łączyć ze sobą sweter męski z golfem oraz marynarki.

Kilka słów na temat golfów

Golfy początkowo nie stanowiły części garderoby wierzchniej. Traktowane były raczej jako bielizna zimowa. Chętnie sięgali po nie robotnicy, a także sportowcy, którzy pracowali i ćwiczyli na zewnątrz. Szczególnie chętnie tego rodzaju bieliznę wykonaną z grubej dzianiny wykorzystywali robotnicy portowi, a także żołnierze. Golf można było ubrać pod odzież wierzchnią, co zapewniało doskonałą ochronę przed chłodem. Jako część ubioru codziennego golfy zaczęto wykorzystywać zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Sweter męski typu golf bardzo szybko zaczął być kojarzony z intelektualistami, którzy nakładali je pod marynarki, co stanowiło z jednej strony nonszalanckie, z drugiej stylowe i eleganckie rozwiązanie. Co ciekawe tego rodzaju stylizacje, co jakiś czas pojawiają się w „wysokiej” modzie i w tym czasie też wywołują wiele emocji wśród miłośników nowoczesnych trendów.

Czytaj również  Do czego zakładać trampki?

Jakie marynarki najlepiej pasują do golfów?

Jeżeli decydujemy się na sweter męski typu golf i chcemy ubrać go do marynarki, to musimy pamiętać o prostej zasadzie. Im grubszy sweter, tym grubsza powinna być marynarka. Do tego rodzaju swetrów najlepiej pasują marynarki wykonane z takich tkanin jak tweed, kaszmir, aksamit, sztruks oraz flanela. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bardzo gruby sweter ubrany pod dopasowaną do ciała marynarkę będzie znacznie ograniczał swobodę ruchów, dlatego w przypadku takiej stylizacji lepiej zrezygnować z bardzo grubej dzianiny.

Czy każdy mężczyzna może nosić golf?

Golfy są bardzo popularne, jednak jak się okazuje nie każdy miłośnik nowoczesnych trendów powinien je ubierać. Swetrów tego typu powinni unikać mężczyźni o krótkich szyjach. W tym przypadku warto sięgnąć po sweter z dekoltem trójkątnym, czyli w tak zwany serek. Można też postawić na klasyczny kardigan z głębokim dekoltem. Warto też pamiętać o tym, że golfy podkreślają sylwetkę, więc trudno pod nimi ukryć jakiekolwiek mankamenty figury.

Jakie dodatki pasują do golfów?

Do takiego zestawienia – golf+marynarka, warto wybrać mniej formalne obuwie skórzane. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się sztyblety, borgsy, a w przypadku nieco cieplejszych dni mokasyny. Są to buty eleganckie, ale o mniej formalnym fasonie, dlatego warto je wziąć pod uwagę kompletując swoją garderobę.

Czytaj również  Długość sukienki - kiedy ma znaczenie?

Jeżeli chodzi o spodnie to do można wybrać jeansy lub chinosy. Dobrze prezentują się również spodnie wykonane ze sztruksu, szczególnie w zestawieniu z marynarką wykonaną z tego samego materiału. Można też pokusić się o wybranie spodni wełnianych.

Warto pamiętać o tym, że swetry z grubszej dzianiny ze ściągaczami nakłada się na spodnie. Te z cienkiej dzianiny należy wpuszczać w spodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *